Skip to content
Płotki przeciwśniegowe na dach - producent MetZink

PŁOTKI PRZECIWŚNIEGOWE Rury, uchwyty, nadstawki oraz śruby montażowe

Płotki śniegowe - zestaw montażowy

Do czego służą płotki śniegowe i kiedy je stosować?

Płotki przeciwśniegowe lub inne tego typu elementy warto założyć na każdym dachu. Dobiera się je do terenu, w którym budujemy dom. W przypadku niewielkich opadów śniegu wystarczą drabinki dachowe. Drabinki śniegowe można dopasować kolorystycznie jak i odpowiednio do rodzajów dachów np.  dachówki, blachodachówki, blachy na rąbek.

Płotki śniegowe montujemy by zapobiec zrywaniu lub deformacji rynny w skrajnych wypadku i regionów o dużych opadach zapobiega osuwaniem się śniegu na chodniki i ciągi komunikacji pieszych

Jesteś zainteresowany ofertą naszych płotków przeciwśniegowych?

Nie zwlekaj i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, a on przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb! 

Co oferujemy:

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także płotki przeciwśniegowe służące do zabezpieczenia przed zsuwającym się śniegiem z połaci dachowej. Przyjmujemy zamówienia na pojedyncze elementy jak i na całe komplety. Posiadamy wszelkie złączki, uchwyty, nadstawki oraz rury. Wszystko to możecie Państwo zamówić z następujących rodzajów blach:

  • Ocynk
  • Aluminium
  • Miedź
  • Ocynk malowany

Ile kosztują płotki przeciwśniegowe?

W obecnych czasach mamy bardzo dużo firm zajmujących się sprzedażą już gotowych elementów przeciw śniegowych na wiele rodzajów dachów z różnych materiałów np. dachówki blacho dachówki , blacha na rąbek itp. W sprzedaży są takie elementy jak : barierki przeciwśniegowe – śniegołapy , zestawy rurkowe , drabinki śniegowe , płotki przeciwśniegowe a ich koszt zależy od ilości i rodzaju materiału od 190 -450 zł za 2-2,5 mb.

Płotek przeciwśniegowy od producenta MetZink - z czego się składa?

uchwyty do płotków śniegowych na dach

Uchwyty

nadstawi do drabinki śniegowej

Nadstawki

płotki przeciwśniegowe od MetZink

Rury

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą

Znajdziesz tutaj naszą pełną ofertę produktów. Serdecznie zapraszamy do pobrania

Jakie płotki przeciwśniegowe dobrać?

Jak dobrać odpowiedni płotek śniegowy?

Im nachylenie dachu jest bardziej strome, tym zalegający śnieg zsuwa się szybciej. Dlatego na dachu o dużym nachyleniu drabinki śniegowe są niezbędne. Na dachach bardziej płaskich 20 – 30° – nie trzeba ich montować, ale warto zwłaszcza na terenach o dużej ilości opadów śniegu.

Na umieszczenie zabezpieczeń śniegowych ma znaczenie takie czynniku jak nachylenie dachu, długość połaci dachowej i region. Czym połać jest dłuższa dotyczy długości powyżej 10 m a dach jest stromy stosujemy wówczas dwa rzędy zabezpieczeń żeby uniknąć zbyt wielki liniowym obciążeniom.

Ważne, aby w miejscach instalacji płotków śniegowych znajdowały się wzmocnienia więźby. Przy okapie jest to murłata, a na dachu mogą to być np., dodatkowe kleszcze. Takie rozwiązanie planujemy już na etapie projektu – warto zapoznać się też z naszą ofertą paneli dachowych.  Bez niego nie montujmy płotków śniegowych na połaci dachu, bo zalegający śnieg obciążałby krokwie.

Uwzględnijmy , aby zarówno rodzaj uchwytów, jak i płotki śniegowe dobrać odpowiednio do pokrycia – do każdego rodzaju dachu stosujemy inne mocowanie jak i same płotki śniegowe. Rodzaj płotków dobiera się do rejonu, w którym będzie stał dom – jeżeli opad śniegu jest duży, muszą być mocne. W przypadku niewielkich opadów śniegu wystarczą drabinki .