obróbki blacharskie Poznań

OBRÓBKI BLACHARSKIE Cięcie i gięcie blach.
Opierzenia dachowe z blachy.

Obróbki blacharskie to bardzo istotne prace podczas wykonywania opierzenia dachowego. Ich efekt może nie być widoczny po zakończeniu prac, ale mają ogromny wpływ na szczelność i estetykę wykonanego pokrycia dachowego. Od odpowiedniego dopasowania i montażu obróbek dachowych zależy wodoodporność dachu i jego wygląd. Zazwyczaj obróbki blacharskie wykonywane są z blachy płaskiej tytan cynk lub miedź w kolorze odpowiadającym całemu pokryciu dachu. Wymiary i wygląd elementów obróbek blacharskich zależą od rodzaju i projektu całego dachu. 

CIĘCIE I GIĘCIE BLACH Profilowanie blachy wzdłużne i poprzeczne

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o długości nawet 8 metrów.

Pracujemy również na materiale powierzonym klienta. Możesz dostarczyć do nas własną blachę i zamówić jej odpowiednią obróbkę blacharską.

Wykonujemy profilowanie wzdłużne i poprzeczne. Realizujemy skomplikowane technologicznie elementy. Wykonujemy obróbki blacharskie również po łuku.

OPIERZENIA DACHOWE Opierzenie dachu, komina, balkonu z blachy tytan cynk lub miedzi

Z nami wykonasz kompletne opierzenia dachowe. Obróbki blacharskie wykonujemy z blachy tytan cynk lub miedzi. 

Proponujemy również wykonanie z blachy elementów indywidualnych opierzenia dachu, takich jak:

  • pasy nadrynnowe
  • pasy podrynnowe
  • pasy startowe z okapem
  • kalenice
  • kosze i kosze podwójne
  • pasy ogniomurowe
  • listwy kominowe i opierzenie komina
  • wiatrownice
  • gzymsy ozdobne
  • wróblówki

Pas nadrynnowy jest elementem, który służy do odprowadzenia wody z dachu do rynny. Dzięki niemu woda z deszczówki nie zacieka pod okap. Pas nadrynnowy również zabezpiecza rynnę przed zalegającym śniegiem. Przedłużenie połaci dachu powinno znajdować się nad zewnętrzną krawędzią rynny.

Pas podrynnowy jest elementem, który służy do zabezpieczenia deski czołowej i pozostałej części okapu. Ma wpływ na estetykę budynku ponieważ jest jednym z najbardziej widocznych elementów obróbki blacharskiej. Dlatego pas podrynnowy powinien być dopasowany i wykonany starannie.  

Wiatrownica to element, który jest mocowany na szczytowych krawędziach dachu. Jego zadaniem jest ochrona bocznej krawędzi dachu przed zerwaniem przez wiatr. Wiatrownica zazwyczaj składa się z części górnej i dolnej. Takie rozwiązanie wzmacnia mocowanie i podnosi estetykę obróbki blacharskiej.

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą

Znajdziesz tutaj naszą pełną ofertę produktów. Serdecznie zapraszamy do pobrania