obróbki blacharskie Poznań

OBRÓBKI BLACHARSKIE Cięcie i gięcie blach.
Opierzenia dachowe z blachy.

Obróbki blacharskie to bardzo istotne prace podczas wykonywania opierzenia dachowego. Ich efekt może nie być widoczny po zakończeniu prac, ale mają ogromny wpływ na szczelność i estetykę wykonanego pokrycia dachowego. Od odpowiedniego dopasowania i montażu obróbek dachowych zależy wodoodporność dachu i jego wygląd. Zazwyczaj obróbki blacharskie wykonywane są z blachy płaskiej tytan cynk lub miedź w kolorze odpowiadającym całemu pokryciu dachu. Wymiary i wygląd elementów obróbek blacharskich zależą od rodzaju i projektu całego dachu. 

CIĘCIE I GIĘCIE BLACH Profilowanie blachy wzdłużne i poprzeczne

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o długości nawet 8 metrów.

Pracujemy również na materiale powierzonym klienta. Możesz dostarczyć do nas własną blachę i zamówić jej odpowiednią obróbkę blacharską.

Wykonujemy profilowanie wzdłużne i poprzeczne. Realizujemy skomplikowane technologicznie elementy. Wykonujemy obróbki blacharskie również po łuku.

OPIERZENIA DACHOWE Opierzenie dachu, komina, balkonu z blachy tytan cynk lub miedzi

Z nami wykonasz kompletne opierzenia dachowe. Obróbki blacharskie wykonujemy z blachy tytan cynk lub miedzi. 

Proponujemy również wykonanie z blachy elementów indywidualnych opierzenia dachu, takich jak:

  • pasy nadrynnowe
  • pasy podrynnowe
  • pasy startowe z okapem
  • kalenice
  • kosze i kosze podwójne
  • pasy ogniomurowe
  • listwy kominowe i opierzenie komina
  • wiatrownice
  • gzymsy ozdobne
  • wróblówki
Pas nadrynnowy - obróbki blacharskie

Pas nadrynnowy to element obróbki blacharskiej, który służy do odprowadzenia wody z dachu do rynny. Dzięki niemu woda z deszczówki nie zacieka pod okap. Pasy nadrynnowe również zabezpieczają rynnę przed zalegającym śniegiem. Przedłużenie połaci dachu powinno znajdować się nad zewnętrzną krawędzią rynny.

wiatrownica - obróbki blacharskie

Wiatrownica to element, który jest mocowany na szczytowych krawędziach dachu. Jego zadaniem jest ochrona bocznej krawędzi dachu przed zerwaniem przez wiatr. Wiatrownica zazwyczaj składa się z części górnej i dolnej. Takie rozwiązanie wzmacnia mocowanie i podnosi estetykę obróbki blacharskiej.

kalenica dachowa - obróbki blacharskie

Kalenica to element obróbki blacharskiej, która mocowana jest na przecięciu połaci dachowych. Kalenica górna powstaje na przecięciu górnych krawędzi połaci. Kalenice narożne powstają na przecięciu skośnych krawędzi połaci. Nazwa wywodzi się z języka staropolskiego. Dawniej łączenie słomy maczanej w glinie i układanej na grzbiecie dachu nazywano “skalaniem”. 

Pas nadrynnowy - obróbki blacharskie

Pas podrynnowy to element obróbki blacharskiej, który służy do zabezpieczenia deski czołowej i pozostałej części okapu. Ma wpływ na estetykę budynku ponieważ jest jednym z najbardziej widocznych elementów obróbki blacharskiej. Dlatego pas podrynnowy powinien być dopasowany i wykonany starannie.  

opierzenie attyki - obróbki blacharskie

Opierzenie attyki to średnio wysoka nadstawka nad głównym gzymsem budowli. Przy dachach płaskich attyką nazywa się obszar skraju dachu otaczający swym podwyższeniem właściwą powierzchnię dachu.  Na attyce połączenia z powierzchni dachu wznoszą się i zabezpieczają poprzez blachy opierzające przeciw wnikającej wodzie opadowej. Mocowanie blach opierzeniowych jest pośrednie za pomocą uchwytów mocujących. Lub poprzez bezpośrednie przyklejenie klejem do blach na zimno.

pas startowy - obróbki blacharskie

Pas startowy z okapem to niezawodna ochrona części okapowej i brzegowej dachu przed poderwaniem gontu podczas silnych i porywistych wiatrów. Zazwyczaj podczas montażu gontu dekarz odcina i dopasowuje pasy gontu na dolnej krawędzi okapu i krawędzi szczytowych. Zajmuje to dużo czasu, a przy okazji inwestor traci pieniądze w wyniku dużych odpadów gontu. Zastosowanie pasa startowego to oszczędność czasu i pieniędzy.

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą

Znajdziesz tutaj naszą pełną ofertę produktów. Serdecznie zapraszamy do pobrania