metaloplastyka Poznań

METALOPLASTYKA Wyroby z metalu gotowe i na zamówienie

Metaloplastyka na zamówienie to jedna z wielu usług producenta dachów i elementów dachowych Metzink z siedzibą w Poznaniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo całą gamę asortymentu i wyrobów metaloplastycznych z miedzi, cynku i innych metali. Specjalizujemy się w ozdobach na dach, takich jak lukarny dachowe, szpice, rzygacze rynnowe czy wiatrowskazy.  Dodatkowo na bazie konkretnego projektu realizujemy najtrudniejsze i najbardziej misterne zlecenia metaloplastyczne.

Czym się zajmujemy?

Zajmujemy się również rekonstrukcją zniszczonych elementów i wyrobów metalowych. Nasze produkty i usługi idealnie sprawdzają się podczas renowacji zabytków i obiektów sakralnych. Ponieważ metaloplastyka to twórczość obejmująca artystyczny wyrób przedmiotów z metalu, na specjalne zlecenia wykonujemy także rzeźby, płaskorzeźby i inne kompozycje w metalu.

Produkujemy też na zamówienie kratki wentylacyjne, kominy wentylacyjne (naziemne lub wysokościowe). Zwracamy szczególną uwagę na dobór materiałów i grubości blach, by spełniały swoją rolę, a nie podnosiło kosztów dla kupującego. Kontynuując przeglądanie tej zakładki będą mogli Państwo zobaczyć wybrane zdjęcia naszych prac ułożonych tematycznie. Jeżeli zainteresuje Cię któraś z ozdób dachowych, zapamiętaj tematykę oraz numer zdjęcia i zadzwoń do naszego konsultanta. Jako, że metaloplastyka to również rodzaj blacharstwa artystycznego, a my lubimy wyzwania, jeśli masz ochotę na ozdoby inne niż wszyscy. Prześlij nam swój projekt, a my go dla Ciebie zrealizujemy.

Zadzwoń i zapytaj naszych konsultantów Pomogą Ci w doborze i odpowiedzą na każde pytanie

METALOPLASTYKA - SZPICE DACHOWE Wieżyczki dachowe, szpice, iglice, wimple ozdobne do dachów

Szpic i iglica dachowa to jedne z najbardziej klasycznych oraz stylowych ozdób architektonicznych. Te wyroby metalowe na zamówienie świetnie wyglądają zamontowane na dachach pokrytych zarówno metalem jak i dachówką. Spełnią swoją rolę w projekcie, którego właściciel chce, by jego dom wyróżniał się na tle otaczających go obiektów.

WIATROWSKAZY DACHOWE Oryginalne motywy ozdobne, metaloplastyka jaką lubimy. Koguty na dach, wiatrowskazy na dach z różą wiatrów

Wiatrowskaz to ozdoba dachowa, która jest jednocześnie urządzeniem mechanicznym do wskazywania kierunku wiatru. MetZink to producent, który wyznacza najwyższe standardy przy wyrobach dekoracyjnych z metalu.  Koguty na dach często występują razem z wiatrowskazem, tworząc spójną całość. Taki wyrób z miedzi lub aluminium umieszczony na dachu sprawi, że nie będzie można przejść obok niego obojętnie.

METALOPLASTYKA - LUKARNY DACHOWE Wyjątkowe lukarny dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Lukarna dachowa, inaczej gibel, to element architektoniczny, który jest umieszczany na dachu. Jego zadaniem jest doświetlenie poddasza. Lukarny dachowe zbudowane są z okna i prostopadłych do niej powierzchni bocznych. Łączą one front lukarny z połacią dachu. Lukarna dachowa może być pokryta dachem dwuspadowym, trójspadowym lub dachem płaskim.

METALOPLASTYKA - RZYGACZE DACHOWE Oryginalne wodorzygacze dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Rzygacze dachowe, znane również jako gargulce, to ozdobne zakończenia metalowej rynny dachowej. Wystają one poza fasadę budynku tworząc piękny element dekoracyjny dachu.  Dzięki rzygaczom woda z opadów deszczu może swobodnie odpływać.

Rzygacze rynnowe były zazwyczaj montowane na zewnętrznych łukach i dachach budynków sakralnych. Ponieważ wierzono, że będą ostrzegały i chroniły przed złymi mocami. Zły duch uciekał gdy zobaczył własne odbicie. Rzygacze dachowe firmy Metzink to przede wszystkim dobry i solidny wybór. Dzięki swym fantazyjnym wzorom nadadzą, rynnom metalowym, wyjątkowego charakteru.

WENTYLACJE Czapy na kominy, kratki wentylacyjne, strażaki i kominki

Każdy dobrze wykonany dach musi mieć wentylacje, które w procesie powstawania dachu dekarz musi wykonać. Jednak są miejsca gdzie wentylowanie jest utrudnione dlatego tez stosuje się komy wentylacyjne. Kratki wentylacyjne to element ozdobny jak i też ochronny przed zakładaniem gniazd prze ptaki w kominach oraz zanieczyszczeń powietrza. Strażaki kominowe to zabezpieczenie kominowe przed odwróceniem ciągu, a także przed deszcze lub śniegiem. Są to bardzo ważne elementy metaloplastyki, które mogą dobrze wyglądać, a spełniają bardzo ważną funkcję. 

METALOPLASTYKA - DRYKARSTWO Elementy ozdób dachowych takie jak półkule, kule miedziane i tytanowo-cynkowe

Elementy ozdób dachowych takie jak półkule, kule miedziane i tytanowo-cynkowe, lilie heraldyczne i inne, które upiększają nasz dach, ale też mogą wspomagać. Na przykład w odprowadzaniu nadmiaru wody z dachu. Najczęściej spotykane na starych budynkach czy też kościołach. 

Producent wyrobów z metalu do domu, ogrodu oraz na dach

Metal nie ma dla nas tajemnic. Wykonujemy zarówno wyroby z miedzi, aluminium, ocynku, blachy powlekanej oraz tytan cynku. Jesteśmy wieloletnim producentem wyrobów z metalu. MetZink produkuje dachy, metalowe rynny i wiele więcej. Świadczy to o bardzo dużym doświadczeniu naszej firmy w tym temacie. Jesteśmy otwarci zarówno na indywidualne projekty jak i duże inwestycje. Mamy najzdolniejszych fachowców jeżeli chodzi o metaloplastykę i umiejętność odtwarzania wyrobów metalowych z projektów. 

Posiadamy w pełni rozbudowaną bazę maszyn, która wpływa na krótki czas realizacji projektów oraz bardzo wysoką jakość sprzedawanego asortymentu, a także własny transport. Metaloplastyka artystyczna nie jest nam straszna. Nie zwlekaj i zleć nam realizację swoich wymarzonych wyrobów z metalu.