Skip to content
metaloplastyka Poznań

Metaloplastyka Wyroby z metalu gotowe i na zamówienie

Szukasz wyrobów z metalu?

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Pamiętaj, że nikt nie udzieli Ci tak szczegółowych informacji i nie rozwieje Twoich wątpliwości jak konsultant. Dlatego nie zwlekaj i zadzwoń już teraz jeśli masz jakieś pytania. 

Pn – Pt – 8:00-16:00
Sb. – nieczynne
Ndz.
– nieczynne

Albo napisz do nas

Metaloplastyka na zamówienie to jedna z wielu usług producenta dachów i elementów dachowych Metzink z siedzibą w Poznaniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo całą gamę asortymentu i wyrobów metaloplastycznych z miedzi, cynku i innych metali. Specjalizujemy się w ozdobach na dach, takich jak lukarny dachowe, szpice, rzygacze rynnowe czy wiatrowskazy.  Dodatkowo na bazie konkretnego projektu realizujemy najtrudniejsze i najbardziej misterne zlecenia metaloplastyczne.

Metaloplastyka na zamówienie – czym dokładnie się zajmujemy?

Zajmujemy się również rekonstrukcją zniszczonych elementów i wyrobów metalowych. Nasze produkty i usługi idealnie sprawdzają się podczas renowacji zabytków i obiektów sakralnych. Ponieważ metaloplastyka to twórczość obejmująca artystyczny wyrób przedmiotów z metalu, na specjalne zlecenia wykonujemy także rzeźby, płaskorzeźby i inne kompozycje w metalu.

Produkujemy też na zamówienie kratki wentylacyjne, kominy wentylacyjne (naziemne lub wysokościowe). Zwracamy szczególną uwagę na dobór materiałów i grubości blach, by spełniały swoją rolę, a nie podnosiło kosztów dla kupującego. Kontynuując przeglądanie tej zakładki będą mogli Państwo zobaczyć wybrane zdjęcia naszych prac ułożonych tematycznie. Jeżeli zainteresuje Cię któraś z ozdób dachowych, zapamiętaj tematykę oraz numer zdjęcia i zadzwoń do naszego konsultanta. Jako, że metaloplastyka to również rodzaj blacharstwa artystycznego, a my lubimy wyzwania, jeśli masz ochotę na ozdoby inne niż wszyscy. Prześlij nam swój projekt, a my go dla Ciebie zrealizujemy.

Sprawdź bogatą ofertę produktów metaloplastycznych w naszym sklepie internetowy World Metal

Co to jest metaloplastyka?

Metaloplastyka to dziedzina sztuki, która obejmuje wyroby artystyczne z różnego rodzaju metali. Do metaloplastyki zalicza się naprawdę wiele przedmiotów zarówno tych użytkowych jak lukarny, świeczniki czy lampy, a także tych czysto dekoracyjnych jak szyldy, róże wiatrów, szpice dachowe czy rzeźby. Po raz pierwszy zastosowano ją w latach 20. XX wieku. Metaloplastyka tak naprawdę posiada różne definicje. Jedni twierdzą, że obejmuje ona technikę obróbki metalu na zimno tzw. ślusarstwo artystyczne. Jednak większość patrzy na to szerzej i wtedy obejmuje ona kowalstwo artystyczne, złotnictwo i wszystkie inne techniki obróbki metali.

Rodzaje ozdób dachowych – producent metaloplastyki MetZink

SZPICE DACHOWE Wieżyczki dachowe, szpice, iglice, wimple ozdobne do dachów

Szpic i iglica dachowa to jedne z najbardziej klasycznych oraz stylowych ozdób architektonicznych. Te wyroby metalowe na zamówienie świetnie wyglądają zamontowane na dachach pokrytych zarówno metalem jak i dachówką. Spełnią swoją rolę w projekcie, którego właściciel chce, by jego dom wyróżniał się na tle otaczających go obiektów.

WIATROWSKAZY DACHOWE Oryginalne motywy ozdobne, metaloplastyka jaką lubimy. Koguty na dach, wiatrowskazy na dach z różą wiatrów

Wiatrowskaz to ozdoba dachowa, która jest jednocześnie urządzeniem mechanicznym do wskazywania kierunku wiatru. MetZink to producent, który wyznacza najwyższe standardy przy wyrobach dekoracyjnych z metalu.  Koguty na dach często występują razem z wiatrowskazem, tworząc spójną całość. Taki wyrób z miedzi lub aluminium umieszczony na dachu sprawi, że nie będzie można przejść obok niego obojętnie.

Co to jest wiatrowskaz dachowy?

Dekoracyjny element architektoniczny wykonany z blachy, umieszczany na szczycie hełmu (wieży kościelnej lub ratuszowej) lub dachu budynku jako ruchoma np. chorągiewka obracająca się na wietrze. Wykonujemy je z blachy tytan cynk natural lub z miedzi. Możliwość wykonania na specjalne życzenie klienta.

LUKARNY DACHOWE Wyjątkowe lukarny dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Lukarna dachowa, inaczej gibel, to element architektoniczny, który jest umieszczany na dachu. Jego zadaniem jest doświetlenie poddasza. Lukarny dachowe zbudowane są z okna i prostopadłych do niej powierzchni bocznych. Łączą one front lukarny z połacią dachu. Lukarna dachowa może być pokryta dachem dwuspadowym, trójspadowym lub dachem płaskim.

Co to jest lukarna dachowa?

Element architektoniczny umieszczony na/w dachu, doświetlający poddasze. Składa się z powierzchni frontowej, w której umieszczone jest okno, oraz prostopadłych do niej powierzchni bocznych, łączących front z połacią dachu lub współcześnie również boczną częścią budynku (lukarna narożna). Od góry nakryta jest zwykle dachem. Wykonujemy je najczęściej z blachy powlekanej, tytan cynk natural, aluminium lub z miedzi.

RZYGACZE DACHOWE Oryginalne wodorzygacze dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Rzygacze dachowe, znane również jako gargulce, to ozdobne zakończenia metalowej rynny dachowej. Wystają one poza fasadę budynku tworząc piękny element dekoracyjny dachu.  Dzięki rzygaczom woda z opadów deszczu może swobodnie odpływać.

Rzygacze rynnowe były zazwyczaj montowane na zewnętrznych łukach i dachach budynków sakralnych. Ponieważ wierzono, że będą ostrzegały i chroniły przed złymi mocami. Zły duch uciekał gdy zobaczył własne odbicie. Rzygacze dachowe firmy Metzink to przede wszystkim dobry i solidny wybór. Dzięki swym fantazyjnym wzorom nadadzą, rynnom metalowym, wyjątkowego charakteru.

Co to jest rzygacz dachowy?

Rzygacz (gargulec) to dekoracyjny element wystający poza lico muru, będący zakończeniem rynny dachowej. Dzięki rzygaczom woda z opadów deszczu może swobodnie odpływać z ciekawym efektem wizualnym. Rzygacze produkujemy z blachy tytan cynk natural lub miedzianej.
Dostępne są w dwóch wariantach/wzorach.

WENTYLACJE Czapy na kominy, kratki wentylacyjne, strażaki i kominki

Każdy dobrze wykonany dach musi mieć wentylacje, które w procesie powstawania dachu dekarz musi wykonać. Jednak są miejsca gdzie wentylowanie jest utrudnione dlatego tez stosuje się komy wentylacyjne. Kratki wentylacyjne to element ozdobny jak i też ochronny przed zakładaniem gniazd prze ptaki w kominach oraz zanieczyszczeń powietrza. Strażaki kominowe to zabezpieczenie kominowe przed odwróceniem ciągu, a także przed deszcze lub śniegiem. Są to bardzo ważne elementy metaloplastyki, które mogą dobrze wyglądać, a spełniają bardzo ważną funkcję. 

DRYKARSTWO Elementy ozdób dachowych takie jak półkule, kule miedziane i tytanowo-cynkowe

Elementy ozdób dachowych takie jak półkule, kule miedziane i tytanowo-cynkowe, lilie heraldyczne i inne, które upiększają nasz dach, ale też mogą wspomagać. Na przykład w odprowadzaniu nadmiaru wody z dachu. Najczęściej spotykane na starych budynkach czy też kościołach. 

Producent wyrobów z metalu do domu, ogrodu oraz na dach

Metal nie ma dla nas tajemnic. Wykonujemy zarówno wyroby z miedzi, aluminium, ocynku, blachy powlekanej oraz tytan cynku. Jesteśmy wieloletnim producentem wyrobów z metalu. MetZink produkuje dachy, metalowe rynny i wiele więcej. Świadczy to o bardzo dużym doświadczeniu naszej firmy w tym temacie. Jesteśmy otwarci zarówno na indywidualne projekty jak i duże inwestycje. Mamy najzdolniejszych fachowców jeżeli chodzi o metaloplastykę i umiejętność odtwarzania wyrobów metalowych z projektów. 

Posiadamy w pełni rozbudowaną bazę maszyn, która wpływa na krótki czas realizacji projektów oraz bardzo wysoką jakość sprzedawanego asortymentu, a także własny transport. Metaloplastyka artystyczna nie jest nam straszna. Nie zwlekaj i zleć nam realizację swoich wymarzonych wyrobów z metalu. 

Z jakich materiałów wykonujecie ozdoby dachowe?

Teoretycznie można wykonać ozdobę z prawie każdego rodzaju blachy, ale w praktyce tylko niektóre rodzaje blach są na tyle plastyczne i podatne a przede wszystkim nieporównywalnie trwalsze, że jest to opłacalne. Jednocześnie patrząc na konieczność lutowanie niektórych ozdób większość z nich produkowana jest z blach szlachetnych takich jak tytan cynk natural lub miedź.

Czy wykonujecie metalowe ozdoby dachowe na zamówienie?

Tak, wykonujemy również ozdoby na specjalne zamówienie. Związane jest to szczególnie z zagadnieniem renowacji zabytków. Jesteśmy w stanie odwzorować uszkodzone elementy zazwyczaj po przesłaniu nam przez klienta uszkodzonych fragmentów. Istnieje możliwość produkcji krótkich serii pod specjalne zamówienie – nawet jednej sztuki.

Tagi strony: metaloplastyka.

5/5 - (12 votes)