metaloplastyka Poznań

METALOPLASTYKA Wyroby z metalu gotowe i na zamówienie

Metaloplastyka to jedna z wielu usług producenta dachów i elementów dachowych Metzink z siedzibą w Poznaniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo całą gamę asortymentu i wyrobów metaloplastycznych z miedzi, cynku i innych metali. Specjalizujemy się w ozdobnych elementach wykończenia dachów, takich jak lukarny, szpice, rzygacze czy wiatrowskazy.  Dodatkowo na bazie konkretnego projektu realizujemy najtrudniejsze i najbardziej misterne zlecenia metaloplastyczne.

Zajmujemy się również rekonstrukcją zniszczonych elementów i wyrobów metalowych. Nasze produkty i usługi idealnie sprawdzają się podczas renowacji zabytków i obiektów sakralnych.

Ponieważ metaloplastyka to twórczość obejmująca artystyczny wyrób przedmiotów z metalu, na specjalne zlecenia wykonujemy także rzeźby, płaskorzeźby i inne kompozycje w metalu.

METALOPLASTYKA - SZPICE DACHOWE Wieżyczki dachowe, szpice, iglice, wimple ozdobne do dachów

Szpic i iglica dachowa to jedne z najbardziej klasycznych oraz stylowych ozdób architektonicznych. Świetnie wyglądają zamontowane na dachach pokrytych zarówno metalem jak i dachówką. Spełnią swoją rolę w projekcie, którego właściciel chce, by jego dom wyróżniał się na tle otaczających go obiektów.

METALOPLASTYKA - WIATROWSKAZY Oryginalne motywy ozdobne, koguty na dach, wiatrowskazy z różą wiatrów

Wiatrowskaz to ozdoba dachowa, która jest jednocześnie urządzeniem mechanicznym do wskazywania kierunku wiatru. Koguty na dach często występują razem z wiatrowskazem, tworząc spójną całość. Taka ozdoba umieszczona na dachu sprawi, że nie będzie można przejść obok niego obojętnie.

METALOPLASTYKA - LUKARNY DACHOWE Wyjątkowe lukarny dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Lukarna dachowa, inaczej gibel, to element architektoniczny, który jest umieszczany na dachu. Jego zadaniem jest doświetlenie poddasza. Lukarny dachowe zbudowane są z okna i prostopadłych do niej powierzchni bocznych. Łączą one front lukarny z połacią dachu. Lukarna dachowa może być pokryta dachem dwuspadowym, trójspadowym lub dachem płaskim.

METALOPLASTYKA - RZYGACZE DACHOWE Oryginalne wodorzygacze dachowe z miedzi, aluminium i tytan cynku

Rzygacze dachowe, znane również jako gargulce, to ozdobne zakończenia metalowej rynny dachowej. Wystają one poza fasadę budynku tworząc piękny element dekoracyjny dachu.  Dzięki rzygaczom woda z opadów deszczu może swobodnie odpływać.

Rzygacze rynnowe były zazwyczaj montowane na zewnętrznych łukach i dachach budynków sakralnych. Ponieważ wierzono, że będą ostrzegały i chroniły przed złymi mocami. Zły duch uciekał gdy zobaczył własne odbicie.

Rzygacze dachowe firmy Metzink to przede wszystkim dobry i solidny wybór. Dzięki swym fantazyjnym wzorom nadadzą, rynnom metalowym, wyjątkowego charakteru.

METALOPLASTYKA - WENTYLACJE Czapy na kominy, kratki wentylacyjne, strażaki i kominki

METALOPLASTYKA - DRYKARSTWO Elementy ozdób dachowych takie jak półkule, kule miedziane i tytanowo-cynkowe