Skip to content

blacha na rąbek stojący Poznań

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY Pokrycia dachowe i elewacyjne najwyższej jakości

Unikalny i nowoczesny styl dla twojego dachu

Panele z blachy na rąbek stojący to wysokiej jakości pokrycia dachowe i elewacyjne. Zapewniają unikalny i nowoczesny design dachu. To szykowny, ale także skromny i ponadczasowy wybór nadający się do różnych stylów budownictwa.

Nasza firma oferuje szeroki wybór paneli z blachy na rąbek stojący. Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa pokrycia dachowe z każdego rodzaju metalu dostępnego w naszej ofercie.

W razie potrzeby możemy wykonać obróbki blacharskie w tym samym materiale pozostałe elementy tworzące opierzenie dachowe. Dodatkowo proponujemy pasujące do całości dachu metalowe rynny kwadratowe lub klasyczne.

 

Jesteś zainteresowany ofertą naszej blachy na rąbek stojący?

Nie zwlekaj i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów, a on przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb! 

System pokrycia dachowego z blachy na rąbek stojący można stosować w różnych strefach prędkości wiatru zgodnie z obowiązującymi normami.
Zaleca się zastosowanie odpowiednich oryginalnych klipsów mocujących oraz odpowiedniej grubości blachy cynkowo-tytanowej.
Bez względu na stopień nachylenia połaci, dopuszcza się maksymalną długość paneli do 10 metrów. Zastosowanie blachy na rąbek na pokrycia dachowe powyżej 10 metrów wymaga specjalnego opracowania przez doradców.

Dzięki odporności na warunki atmosferyczne dachy na rąbek stojący charakteryzują się dużą wytrzymałość na zalegający śnieg. System na można stosować na terenie całego kraju, z wyjątkiem obszaru górskiego, gdzie obciążenie przekracza 1,5 kN/m2.

CO TO JEST BLACHA NA RĄBEK?

Blacha na rąbek to system bazujący na tradycyjnej konstrukcji pionowej lub poziomej okładziny wykonanej z metalu, stosowanej na dachach i elewacjach. Okładziny występują w formie blach i taśm łączonych zaciskami. Łączenia kątowe na rąbek stojący (pojedyncze lub podwójne) są wystarczające przy powierzchniach pionowych, gdzie wodoszczelność nie jest priorytetem.

W historii pokryć dachowych dach na rąbek jest jednym z najtrwalszych pokryć znanych w budownictwie. Już w roku 1280, zamontowany na dachu katedry Hildersheim jest przykładem trwałości tego rozwiązania. Ponieważ stoi tam w oryginalnej formie aż do dziś. Pokrycie te jest jednym z najbardziej szczelnych technologii dostępnych na rynku.

System blachy na rąbek z biegiem czasu ewoluował na rąbek w tak zwany Click. Czyli połączenie dwóch połaci blachy przy pomocy zatrzasku. Choć technologiczne takie rozwiązanie łączy się na zasadzie zatrzasku jego nazwa dalej zawiera rąbek ze względu na kształt.

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY ZWYKŁY

Blacha na rąbek - stojący zwykły

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY Z PRZETŁOCZENIEM

Blacha na rąbek stojący z przetłoczeniem

DLA JAKICH DACHÓW I BUDYNKÓW DOBRA JEST BLACHA NA RĄBEK?

Blacha na rąbek nadaje się do dachów wentylowanych, płaskich i łukowych. Idealnie sprawdzi się w konstrukcjach nowo projektowanych jak i modernizowanych.
Istotnym warunkiem jest by pokrywała pomieszczenia o małej lub średniej wilgotności. Dlatego dobra jest na budynki przeznaczone na biura i zabudowania przemysłowe. Wszelkie konstrukcje, które nie są narażone na intensywne działanie pary wodnej. Blacha na rąbek nadaje się również na budynki mieszkalne, budynki szkolne i hale gimnastyczne. Budynki nie mieszczące się w powyższych kategoriach wymagają oddzielnego opracowania i konsultacji.

JAK KŁAŚĆ BLACHĘ NA RĄBEK?

W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużą różnorodność materiałową. Luksus posiadania oryginalnego dachu z dowolnie wybranego przez siebie materiału to nie lada wyzwanie dla wykonawców. Ponieważ każdy materiał ma inne cechy i właściwości. Na szczęście firma MET ZINK poza sprzedażą systemów dachowych oferuje również fachowe doradztwo w zakresie montażu. Nasi doradcy zawsze chętnie pomogą Państwu dobrać odpowiednie pokrycie dachowe oraz zapewnią odpowiednią wiedzę umożliwiającą profesjonalny montaż.  
Kwestia deskowania mimo, że prozaiczna nie jest wcale prosta. Do metali kolorowych należy bezwzględnie zastosować pełne deskowanie z powodu rozszerzalnych właściwości blachy. Dotyczy to głównie blach z aluminium, tytan-cynku i miedzi. Musimy również pamiętać o zastosowaniu maty z oplotem w celach chłodzących i wentylacyjnych dachu.
W przypadku zastosowania systemów z blachy na rąbek, które zawierają głównie żelazo, możemy zastosować niepełne deskowanie. Tutaj właściwym jest, zastosowanie maty w celu zmniejszenia hałasu.

Możliwości łączenia blachy na rąbek jest wiele. Systemy dachowe w rąbku montowane były dawniej przez rzemieślników a nie monterów. Ponieważ blacha jest materiałem plastycznym wymaga sporego talentu, ale pozwala na artystyczne rozwiązania. Połączenia paneli są uzależnione od wielu czynników. Istotny jest kąt nachylenia dachu, długość połaci dachowej, kształt dachu. Dodatkowo ważny jest zastosowany materiał, warunki atmosferyczne i podłoże.
W tej materii również doświadczenie doradców MET ZINK jest do Państwa dyspozycji. 

 

Dlaczego my?

Kilka słów wstępu, dlaczego warto zaufać naszej firmie.

Najnowsze technologie

W naszym parku maszynowym posiadamy wiele nowoczesnych maszyn, dzięki którym możemy świadczyć usługi najwyższej jakości.

Czas realizacji

Naszą firmę wyróżnia szybki czas realizacji zleceń.

Koszt

Dzięki najnowszym technologiom, możemy świadczyć Państwu usługi w konkurencyjnych cenach.

Łatwy kontakt

Posiadamy zgrany zespół, który w razie pytań pozostawiamy do Państwa dyspozycji.

Marzysz o wyjątkowym dachu?
Prześlij nam swój projekt, a my go zrealizujemy!

Jeśli posiadacie Państwo jakieś pytania lub wątpliwości bądź po prostu chcecie na spokojnie skonsultować swój projekt dachu, to zapraszamy serdecznie do naszego biura w Poznaniu, gdzie nasi specjaliści rozwieją Państwa wątpliwości.