blacha na rąbek stojący Poznań

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY Pokrycia dachowe i elewacyjne najwyższej jakości

Unikalny i nowoczesny styl dla twojego dachu

Panele z blachy na rąbek stojący to wysokiej jakości pokrycia dachowe i elewacyjne. Zapewniają unikalny i nowoczesny design dachu. To szykowny, ale także skromny i ponadczasowy wybór nadający się do różnych stylów budownictwa.

Nasza firma oferuje szeroki wybór paneli z blachy na rąbek stojący. Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa pokrycia dachowe z każdego rodzaju metalu dostępnego w naszej ofercie.

W razie potrzeby możemy wykonać obróbki blacharskie w tym samym materiale pozostałe elementy tworzące opierzenie dachowe. Dodatkowo proponujemy pasujące do całości dachu metalowe rynny kwadratowe lub klasyczne.

System pokrycia dachowego z blachy na rąbek stojący można stosować
w różnych strefach prędkości wiatru zgodnie z obowiązującymi normami.
Zaleca się zastosowanie odpowiednich oryginalnych klipsów mocujących oraz odpowiedniej grubości blachy cynkowo-tytanowej.

Dzięki odporności na warunki atmosferyczne dachy na rąbek stojący charakteryzują się dużą wytrzymałość na zalegający śnieg. System na można stosować na terenie całego kraju, z wyjątkiem obszaru górskiego, gdzie obciążenie przekracza 1,5 kN/m2.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem.

  • Blacha na rąbek stojący
  • Blacha na rąbek stojący
  • IMG_0096-1
  • IMGP8334_o-1024x685-1160x375

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY ZWYKŁY

Na-rąbek-stojący-zwykły

BLACHA NA RĄBEK STOJĄCY Z PRZETŁOCZENIEM

Na-rąbek-stojący-z-przetłoczeniem

Dlaczego my?

Kilka słów wstępu, dlaczego warto zaufać naszej firmie.

Najnowsze technologie

W naszym parku maszynowym posiadamy wiele nowoczesnych maszyn, dzięki którym możemy świadczyć usługi najwyższej jakości.

Czas realizacji

Naszą firmę wyróżnia szybki czas realizacji zleceń.

Koszt

Dzięki najnowszym technologiom, możemy świadczyć Państwu usługi w konkurencyjnych cenach.

Łatwy kontakt

Posiadamy zgrany zespół, który w razie pytań pozostawiamy do Państwa dyspozycji.

Marzysz o wyjątkowym dachu?
Prześlij nam swój projekt, a my go zrealizujemy!

Jeśli posiadacie Państwo jakieś pytania lub wątpliwości bądź po prostu chcecie na spokojnie skonsultować swój projekt dachu, to zapraszamy serdecznie do naszego biura w Poznaniu, gdzie nasi specjaliści rozwieją Państwa wątpliwości.

Do Pobrania

Chcesz zobaczyć certyfikaty naszej blachy? A może potrzebujesz instrukcji?
Nic prostszego! Zajrzyj tutaj!

Realizacje

Chcesz zobaczyć nasze przykładowe realizacje?
Zajrzyj tutaj!

Co to jest blacha na rąbek

System rąbkowany. Jest to system bazujący na tradycyjnej konstrukcji pionowej lub poziomej okładziny wykonanej z metalu, stosowanej na dachach i elewacjach. Okładziny występują w formie blach i taśm łączonych zaciskami. Jako że głównym zmartwieniem konstruktorów względem powierzchni pionowych nie jest raczej wodoszczelność, łączenia kątowe (pojedyncze lub podwójne) na rąbek stojący są zazwyczaj wystarczające. System rąbkowy z biegiem czasu również ewoluował na rąbek w tzw – Click. Czyli połączeniu 2 połaci blachy przy pomocy zatrzasku. I choć technologiczne takie rozwiązanie łączy się za zasadzie zatrzasku jego nazwa dalej zawiera rąbek z powodu na kształt.

Dla jakich typów dachów blacha na rąbek?

Blacha na rąbek nadaje się do dachów wentylowanych, płaskich lub łukowych.

Jakie typy budynków dla blachy na rąbek?

Konstrukcje nowo projektowane lub modernizowane. Pomieszczenia o małej lub średniej wilgotności. Budynki przeznaczone na biura, zabudowania przemysłowe, nie narażone na intensywne działanie pary wodnej. Budynki mieszkalne, budynki szkolne, hale gimnastyczne itp. Budynki nie mieszczące się w powyższych kategoriach wymagające oddzielnego opracowania i konsultacji .

Pokrycia dachowe z blachy na rąbek. Dlaczego warto?

W historii pokryć dachowych tzw. dach na rąbek jest jednym z najtrwalszych pokryć znanych w budownictwie. Już w roku 1280, zamontowany na dachu katedry Hildersheim jest przykładem trwałości tego rozwiązania. Ponieważ stoi tam w oryginalnej formie aż do dziś! Pokrycie te jest jednym z najbardziej szczelnych technologii dostępnych na rynku.

Jak kłaść blachę na rąbek ?

W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużą różnorodność materiałową. Luksus posiadania oryginalnego dachu z dowolnie wybranego przez siebie materiału to nie lada wyzwanie dla wykonawców (ponieważ każdy materiał ma inne cechy i właściwości). Na szczęście firma MET ZINK po za sprzedażą systemów dachowych oferuje również fachowe doradztwo w zakresie montażu. Nasi doradcy zawsze chętnie pomogą Państwu dobrać odpowiednie pokrycie oraz zapewnią odpowiednią wiedzę umożliwiającą profesjonalny montaż.  
Kwestia deskowania mino że prozaiczna nie jest wcale prosta. Do metali kolorowych należy bezwzględnie zastosować pełne deskowanie z powodu na właściwości rozszerzalności blachy. Mamy tu na myśli (aluminium, tytan-cynk, miedz, itp). Musimy również pamiętać o zastosowaniu maty z oplotem w celach chłodzących i wentylacyjnych dachu.
W przypadku zastosowania systemów zawierających głównie żelazo (Fe) możemy zastosować niepełne deskowanie. Tutaj właściwym jest, zastosowanie maty w celu zmniejszenia hałasu.

Jak połączyć blachę na rąbek?

Możliwości jest wiele… Systemy dachowe w rąbku montowane były dawniej przez rzemieślników a nie monterów. Ponieważ blacha jest materiałem plastycznym wymaga nie lada talentu, ale pozwala na artystyczne rozwiązania. Połączenia paneli są uzależnione od wielu czynników:
– kąt nachylenia dachu 
– długość połaci dachowej 
– kształt dachu 
– zastosowany materiał 
– warunki atmosferyczne 
– zastosowane podłoże 
– oraz wiele innych
W tej materii również doświadczenie doradców MET ZINK jest do Państwa dyspozycji. Nasze wieloletnie doświadczenie skierowane jest w Państwa kierunku.

Jakie deskowanie wybrać?

Kwestia deskowania mino że prozaiczna nie jest wcale prosta. Do metali kolorowych należy bezwzględnie zastosować pełne deskowanie z powodu na właściwości rozszerzalności blachy. Mamy tu na myśli blachę z aluminium, tytan-cynk i miedź.
W przypadku zastosowania systemów zawierających głównie żelazo (Fe) możemy zastosować niepełne deskowanie czyli kontr-łatę.

Jaka jest maksymalna długość paneli na pokrycia dachowe?

Bez względu na stopień nachylenia połaci, dopuszcza się maksymalnie na długości paneli na długość blachy do 10 m. Zastosowanie paneli o długości powyżej na pokrycia 10 m wymaga specjalnego opracowania przez doradców.

Jak wykonać obróbki blacharskie np. kominy?

Aby wykonać obróbki blacharskie takie jak pasy startowe, pasy nadrynnowe, obróbki kominów, ogniomury, parapety, gąsiory czy kalenice należy mieć niezbędne narzędzia np. giętarkę do blachy. Oczywiście dla osoby zdeterminowanej szczypce dekarskie również wystarczą.  Jednak po co ryzykować zniszczeniem materiału?
Firma MET ZINK oferuje wykonanie gotowych obróbek pod dany projekt. Państwo muszą tylko go zamontować bez potrzeby cięcia lub gięcia. Klasyczne PLUG and PLAY pozwala na samodzielne wykonanie pokryć altanek czy garaży w profesjonalny sposób.