Skip to content
arkusz blachy - blacha w arkuszach tytan cynk, miedziana, aluminiowa, powlekana

ARKUSZ BLACHY Blacha w arkuszach dostępna w wielu wymiarach i rodzajach.

Blachy w arkuszach firmy Metzink to przede wszystkim wysoka jakość oraz niska cena. Nasza blacha nadaje się do każdego rodzaju wyrobów – paneli dachowych, elewacyjnych, systemów rynnowych, metaloplastyki i innych.

Oferujemy transport blach na terenie całego kraju. W razie potrzeby istnieje możliwość docięcia oraz odpowiedniego wygięcia zamówionej u nas blachy na wymiar. Pamiętaj, że kupisz u nas również blachę w rolkach

Dlaczego warto skorzystać z blachy w arkuszach od MetZink:

  • w jednym miejscu dostaniesz 13 rodzajów blachy w arkuszach
  • jako jedni z niewielu posiadamy ekskluzywne warianty arkuszu blachy tytan cynk (Patyna Black, Patyna Slate, VM Anthra, Blaugrau i inne), 
  • posiadamy blachy największych światowych marek z gwarancją jakości, 

Mamy każdą możliwą blachę w wielu wariantach rozmiarowych – w dorej cenie i z szybką dostawą.

Dostępne rodzaje blach w arkuszu

Arkusz Blachy Powlekanej
Arkusz Blachy Miedzianej
Arkusz Blachy Tytan Cynk
Arkusz Blachy Ocynkowanej
Arkusz Blachy Tytan Cynk Patyna Black
Arkusz Blachy Tytan Cynk Patyna Slate
Arkusz Blachy Tytan Cynk VM Anthra
Arkusz Blachy Tytan Cynk VM Quartz
Arkusz Blachy Tytan Cynk Rheinzink Schiefergrau
Arkusz Blachy Tytan Cynk Blaugrau
Arkusz Blachy Tytan Cynk Patyna Nova (Nedzink)
Arkusz Blachy Aluminiowej
Arkusz Blachy Lakierowanej

W ofercie posiadamy blachy największych światowych marek!

blacha w arkuszach - producenci

W zależności od Państwa potrzeb, istnieje także możliwość zamówienia usługi gięcia, bądź cięcia zamawianej blachy. Możemy także wykonać dla Państwa z owej blachy dowolny dach, system rynnowy, bądź elementy metaloplastyki.

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą

Znajdziesz tutaj naszą pełną ofertę produktów. Serdecznie zapraszamy do pobrania

Arkusz blachy – o czym warto pamiętać przed jego zakupem?

Blacha w arkuszu to produkt przydatny m.in. do tworzenia połaci dachowej. Przed jej zakupem warto jednak wiedzieć, że każdy producent posiada własne wymiary arkuszy blachy. Dlatego też poniżej podpowiadamy, jakie są rozmiary blach od MetZink oraz od czego zależy ich cena. Przeczytaj i dowiedz się więcej! 

Jakie wymiary ma arkusz blachy?

Poniżej przedstawiamy przykładowe wymiary arkuszy blachy, jakie ma w swojej ofercie firma MetZink. Oto one:

  • Blacha miedziana – wymiary arkusza to 1000×2000 mm. Produkt jest dostępny w 3 wariantach grubości: 0,55, 0,6 i 0,7 mm.
  • Blacha aluminiowa – wymiary arkusza to 1000×2000 mm i grubości: 0,7 mm.
  • Blacha powlekana – wymiary arkusza to 1000×2000 mm i grubości: 0,7 mm.
  • Blacha tytan cynk – wymiary arkusza to 1000×2000 mm i grubości od 0,5 mm do 0,8 mm.

Blacha w arkuszach – rodzaje 

Jeszcze do niedawna blacha mogła być kojarzona jedynie z dachami wielkich fabryk, hal i magazynów. Obecnie jednak coraz częściej wykorzystuje się ja także do budowy dachów domów jednorodzinnych. Wszystko za sprawą jej wysokiej jakości oraz efektu, jaki dzięki niej można uzyskać. Ogromnym plusem jest również korzystna cena, która jest znacznie mniejsza np. od cen dachówek ceramicznych. Zanim jednak dokona się jej wyboru, warto wiedzieć, że arkusz blachy może występować w wielu odmianach – w zależności od rodzaju metalu lub stopu, z którego został on wykonany. Pod tym względem wyróżnia się m.in. blachę miedzianą, aluminiową, powlekaną oraz tytan cynk, o których opowiemy poniżej.

Blacha miedziana

Arkusz blachy miedzianej to niezwykle solidny materiał, którego trwałość osiąga nawet 300 lat. Co więcej, wraz z biegiem czasu kolor arkusza blachy miedzianej zmienia kolor. Wraz z czasem miedź pokrywa się patyną (tlenkiem miedzi), która sprawia, że blacha staje się zielonoszara. Ogromną zaletą tego materiału jest również fakt, iż nie wymaga on skomplikowanej konserwacji.

Blacha aluminiowa

Wykonana z aluminium blacha w arkuszu może być wykorzystywana w wielu różnych dziedzinach przemysłu – budownictwie, produkcji opakowań, garnków itd. Arkusz ten produkuje się ze stopu aluminium (glinu) z innymi metalami. Dzięki temu wykonana z niego blacha jest twardsza i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Niestety jednak z drugiej strony nie jest ona tak elastyczna.

Kolejna z jej istotnych zalet jest mała waga, co w przypadku pokryć dachowych ma bardzo duże znaczenie. Pozwala to bowiem znacznie obniżyć ciężar konstrukcji dachu. Arkusz blachy aluminiowej z powodzeniem może również zostać połączony z innymi surowcami oraz nie wymaga ciągłej konserwacji. Ponadto jej trwałość osiąga nawet ponad 100 lat.

Blacha powlekana

Arkusz blachy powlekanej to produkt o dobrej trwałości. Wielu jej producentów potwierdza bowiem, że może ona sięgać od 25 do nawet 50 lat. Od czego to zależy? Przede wszystkim o wytrzymałości arkusza blachy powlekanej decyduje grubość rdzenia stalowego, jaki znajduje się pod warstwami ochronnymi i wykończeniowymi. Z tego też względu najczęściej grubość takiego arkusza wynosi 0,5 mm.

Dla zwiększenia szczelności i wytrzymałości dachu poleca się jednak zwiększyć grubość jej rdzenia. Dlatego też w ofercie MetZink znajdują się arkusze blachy powlekanej o grubości 0,7 mm. Kolejną ważną rzeczą w przypadku blachy powlekanej jest także rodzaj i grubość powłoki, którą zabezpieczono powierzchnię arkusza. Zwykle wykonuje się ją z tworzyw takich jak: poliester, poliuteran i poliwinyl.

Blacha tytan cynk

To szczególny rodzaj arkusza, który łączy zalety tytanu i cynku. Arkusz blachy tytan cynk jest przede wszystkim bardzo odporny na warunki atmosferyczne. W podobny do miedzi sposób pokrywa się on patyną, która stanowi naturalną warstwę ochronną. Trwałość tego produktu ocenia się na 90 lat. Co więcej, cieszy się on również dużą elastycznością – w trakcie zginania, blacha ta nie ulega pękaniu.

Ile kosztuje arkusz blachy?

Cena arkusza blachy zależy od bardzo wielu czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj metalu, z którego blachę wykonano oraz jej grubości. Wysokość jej ceny zależy także od stawki producenta materiałów hutniczych oraz ceny rynkowej materiałów, które są używane do ich produkcji. W celu ustalenia dostępności i kosztów prosimy o kontakt mailowy: sklep@metzink.pl określając potrzebną ilość, kolor, rodzaj i grubość blachy.

Gdzie kupić arkusz blachy? 

Wybór konkretnej blachy w arkuszu to bardzo ważna decyzja – zwłaszcza jeżeli blacha ma być użyta w konstrukcji dachu. Wpłynie ona bowiem na jego szczelność i trwałość. Dlatego też arkusze blachy miedzianej, aluminiowej, powlekanej i każdej innej najlepiej kupować u zaufanych sprzedawców. Godnym polecenia miejscem jest firma MetZink – producent blachy miedzianej, aluminiowej, powlekanej i tytan cynk.