Skip to content
Rynny ocynk - producent MetZink

RYNNY OCYNK na zamówienie
Producent rynien METZINK

Współczesny sektor budowlany chętnie wykorzystuje wszelkiego rodzaju elementy, które pozwalają na tworzenie funkcjonalnych i trwałych obiektów mieszkalnych. Dotyczy to zarówno materiałów budowlanych, jak również poszczególnych elementów, związanych z drenażem, czy systemem rynien, który pozwala na właściwe odprowadzanie wody. 

Czym jest rynna ocynkowana?

Rozwiązanie to stanowi jedno z najpopularniejszych na rynku. Przede wszystkim niskie koszty produkcji związane z wykonaniem rynny ze stali ocynkowanej, przekładają się na powszechność tego rozwiązania. Dodatkowo, poprzez odpowiedni proces produkcji, możliwe jest uzyskanie bardzo lekkich i jednocześnie wytrzymałych elementów, które wykorzystywane są w systemie zatrzaskowym, odpowiedzialnym za odwadnianie dachu. Sporym atutem jest możliwość dostosowania kolorystyki rynien do dachu, co przekłada się na estetyczną i spójną kompozycję.

Rynny ocynkowane – zalety i wady

Jedną z podstawowych zalet tego rozwiązania, jest jego wytrzymałość. Rynny ocynkowane, z uwagi na rodzaj materiałów wykorzystany do produkcji, to jest stal o grubości 0,6 mm odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo produkt ten nie pęka, ani nie deformuje się, co ma istotny wpływ na jego żywotność. Do wad można zaliczyć natomiast, iż wymagają częstszej pielęgnacji, niż innego typu rozwiązania w tym sektorze.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą rynien ocynkowana? 

Niezwłocznie skontaktuj się z naszym konsultantem, a on doradzi Ci w zakupie!

Ile kosztują rynny ocynk i gdzie je kupić?

Rynny miedziane producent MetZink sprzedaje w 3 wariantach. Większość cen i wariantów znajdą Państwo w naszym sklepie World Metal.  Dostępne są wymiary od 80 do 192. Jednak zawsze mogą się Państwo skontaktować z nami i złożyć indywidualne zamówienie, do czego zachęcamy! 

Rozmiary rynien ocynkowanych w naszym sklepie

Z uwagi na swoje wykorzystanie i potrzebę dostarczenia na rynek odpowiedniego rodzaju elementów, które pozwolą na stworzenie funkcjonalnego systemu rynien, a także w celu umożliwienia dopasowania kształtu rynien do wymogów estetycznych, można napotkać kilka rozwiązań. Najpopularniejsze oczywiście są produkty półokrągłe, ale dostępne są także wersje półeliptyczne. Można spotkać także rynny ocynk w wersji kwadratowej, prostokątnej lub kwadratowej. Jeśli chodzi o funkcjonalność poszczególnych rozwiązań, każde z nich wykazuje wysoką skuteczność w odwadnianiu dachu.

Rynny ocynkowane okrągłe

Z uwagi, iż rozwiązanie to należy do najpopularniejszych w kategorii rynien, także ocynkowanych, ma wszechstronne zastosowanie. Rynna ocynkowana tego typu sprawdzi się tak samo przy okazji obiektów mieszkalnych, jak i użytkowych. Jest bardzo łatwa w montażu i pozwala na stworzenie funkcjonalnego systemu rynnowego. 

Rynny ocynk kwadratowe

Ten typ rynien jest spotykany stosunkowo rzadziej, niemniej nie odbiega pod względem funkcjonalności od rozwiązań okrągłych. Świetnie komponuje się z nowoczesnym, surowym i minimalistycznym budownictwem, które bazuje na prostych bryłach.

rynny ocynk okrągłe

okrągłe:

  • Rozmiar: od 80 do 192 – większe na zapytanie
  • Dostępne długości: 3m
rynny ocynkowane kwadratowe

kwadratowe:

  • Rozmiar: od 85 do 150
  • Dostępna długość: 3 m

Dlaczego rynny ocynkowane to dobry wybór?

Bez wątpienia rynna ocynk to doskonały wybór, jeśli chodzi o obiekty mieszkalne, czy użytkowe. Przede wszystkim jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, co ułatwia stworzenie kompletnego i funkcjonalnego systemu rynnowego nawet na obiektach o dużej powierzchni, przy jednoczesnych, niskich kosztach całego przedsięwzięcia. Dodatkowo, poprzez wykorzystanie odpowiedniego typu materiałów, rynny te wykazują odporność na zmienne warunki atmosferyczne, co oznacza, iż są produktem wytrzymałym i żywotnym. Sporym atutem jest także szeroki wybór motywów kolorystycznych, który pozwoli dopasować poszczególnych model pod kątem konkretnego obiektu.

Rynny dachowe ocynk – producent MetZink 

Firma MetZink to producent rozwiązań dachowych, w tym rynien ocynkowanych o bogatym doświadczeniu i szerokiej wiedzy. Poprzez profesjonalne podejście do tematu, wykorzystywanie materiałów wyłącznie najwyższej jakości, a także odpowiednie przeprowadzanie procesów produkcyjnych, z powodzeniem dostarcza na rynek rozwiązania wytrzymałe, praktyczne o szerokim zastosowaniu i cenione w sektorze budowlanym. Odpowiednie zaplecze technologiczne pozwala firmie na sprawną i terminową realizację zamówień.